Kankina baimė įsigyti vogtą transporto priemonę? Regitra pataria – kaip apsisaugoti

Kankina baimė įsigyti vogtą transporto priemonę? Regitra pataria – kaip apsisaugoti

Suprantama, kad pirkdami transporto priemonę ne iš salono kankina baimė, kad ji gali būti vogta. Baimė yra visiškai pagrįsta, kadangi tokių transporto priemonių perpardavinėjimas Lietuvoje yra gana įprastas, tad papildomai apsidrausti – tikrai verta.

Pirmiausia riekia nepamiršti, kad vos tik įsigijote transporto priemonę – reikia kuo skubiau ją įregistruoti savo vardu. Tokiu atveju mažėja nesusipratimų tikimybė. Jeigu transporto priemonė anksčiau buvo eksploatuota Lietuvoje - tokiu atveju įregistravimas galimas internetu.

  1. Žinoma, geriausias būdas apsisaugoti nuo vogtos transporto priemonės - prieš perkant paprasčiausiai patikrinti informacija apie ją. Kuo daugiau info turite – tuo tikresnis galite būti, kad mašina bus ne tik nevogta, tačiau ir techniškai tvarkinga (jeigu taip nurodoma dokumentuose). Duomenų bazėse rekomenduojama patikrinti, ar transporto priemonė nėra ieškoma policijos. Tai padaryti galite internetu.

  2. Jeigu mašina pirkta iš užsienio – tokiu atveju apsilankykite Regitros internetiniame puslapyje ir susipažinkite su turimomis kitų valstybių duomenų bazėmis, kuriose nurodomos ieškomos mašinų charakteristikos.

  3. Taip pat labai svarbu tinkamai užpildyti dokumentus. Tai padeda išvengti nesusipratimų, kurie kyla vėliau. Šis dokumentas yra įrodymas, kad konkreti transporto priemonė buvo perleidžiama iš vieno žmogaus į kito žmogaus rankas. Jeigu dokumente bus pateikta melaginga info, pavyzdžiui, netikra kaina, vėliau įrodyti tikrumo paprasčiausiai nebepavyks arba tai bus labai sunku. Taigi, dokumentai turi būti pildomi ypač kruopščiai. Juolab, pildymui rekomenduojame naudoti oficialias sutartis. Tam puikiai tiks Regitros internetiniame puslapyje esantis šablonas.

  4. Sėkmingas ir saugus pardavimas neatsiejamas nuo įrodymo, kad pinigai yra pervesti. Dedant pinigus per banką – išrašas tampa įrodymu, kuris gali užginčyti tam tikrus faktus ginčo metu. Tuo tarpu jeigu pinigai duodami grynaisiais - labai svarbu užfiksuoti perdavimą parašu. Taip pat perdavimo akte reikia nurodyti terminą iki kada pinigai turi pasiekti sąskaitą ir panašiai. Apskritai – kuo daugiau smulkmenų, tuo ramesnis galite būti, kad viskas bus gerai ir pagal Jūsų poreikius. Kai kuriai atvejais gali atrodyti, kad tai tik mažos smulkmenos. Tačiau tikrai labai reikšmingos.

  5. Labai naudinga išsisaugoti skelbimą, kuriame pamatėte parduodamą transporto priemonę. Jis taip pat tampa įrodymu, kad buvo žadama konkreti transporto priemonė su konkrečiomis charakteristikomis.

  6. Pardavimo metu transporto priemonės savininkas turi duoti visus reikalingus dokumentus. Jau geriau patikrinkite kelis kartus. Juk atsarga gėdos nedaro.

Perkant arba parduodant transporto priemonę – svarbiausias smulkmenos. Kai kurios jos gali atrodyti gana neurotiškai, tačiau jau geriau patikrinti ir jaustis ramesniu nei nepatikrinti ir vėliau gailėti laiko bei pinigų.