Per kiek laiko reikia perregistruoti įsigytą transporto priemonę?

Per kiek laiko reikia perregistruoti įsigytą transporto priemonę?

Pakeitus esamą transporto priemonę labai svarbu kuo greičiau ją perregistruoti. Daugelis žmonių neskuba, mėgaujasi naujos transporto priemonės malonumais ir galvoja, kad laiko vilkinimas neturės jokios žalos. Deja, kaip teigia REGITROS darbuotojai – praktika visiškai kitokia.

Transporto priemonės perregistravimo procesas apima du etapus, kiekvieną iš jų atlieka buvęs bei esamas tos pačios transporto priemonės savininkas.

Pirmiausia buvęs transporto priemonės savininkas nepraėjus 15 kalendorinių dienų nuo mašinos pirkimo-pardavimo sutarties surašymo – turi kreiptis į REGITRĄ ir pranešti apie mašinos pardavimą. O kuomet apie pardavimą yra pranešta – žmogus, kuris automobilį nupirko, per ateinančias 10 dienų turi įregistruoti mašiną savo vardu. Tokiu atveju išvengiama nesklandumų, kurių metu gali atrodyti, kad transporto priemonė yra pavogta, juolab, išvengiama kitų nesklandumų, kurie nutinka kelyje. Laiku neperregistruota transporto priemonė yra paprasčiausiai išregistruojama, tad vėliau susitvarkyti visus transporto priemonės dokumentus yra kur kas sudėtingiau.

Didelis privalumas, kad šiuo metu transporto priemonės išregistravimas bei priregistravimas galimas paprasčiausiai internetu, tad tai padeda sutaupyti daug laiko ir vos tik pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis – iškart galima sutvarkyti visus dokumentus online būdu. Papildomos taisyklės galioja toms transporto priemonėms, kurios yra atvežtos iš užsienio. Jų neįregistravus negalima jų eksploatuoti viešajame eisme, tad proceso atlikimas internetu tampa dar reikalingesnis. Prieš registruodami, prieš sudarymas pirkimo-pardavimo aktą dėl mašinos, kuri yra atvežta iš užsienio, būtinai apie transporto priemonę informaciją patikrinkite sistemoje, įsitikinkite, kad ji nėra nei vogta, nei lizinguota, ar ji parduota legaliai.

Ne visi žino, tačiau Lietuvoje nepilnamečiai asmenys taip pat gali tapti transporto priemonių savininkais. REGITRA nurodo, kad savo vardu registruoti auto priemones galima nuo 14 metų amžiaus. Tiesa, didžioji dalis įregistruojamų transporto priemonių yra gautos kaip dovanos, dar dažniau – yra paveldimos, tad tai neturėtų labai stebinti.

Nieko nelaukite ir įsigijus transporto priemonę – kuo greičiau ją įregistruokite. Lygiai taip pat, pardavus – kuo greičiau išregistruokite. Tokiu atveju pavyks išvengti nesklandumų ir galėsite pilnateisiškai naudotis savo mašina.