Automobilių supirkimas į Ukrainą

Automobilių supirkimas į Ukrainą

Rusijos invazija į Ukrainą sukėlė permainas ne tik Ukrainoje, bet ir visoje Europoje. Vienas iš invazijos sukeltų pokyčių matomas ir automobilių supirkimo rinkoje. Kadangi nuo balandžio mėnesio pradžios į Ukrainą galima automobilius įvežti be jokių muito išlaidų, daugelis į tai žvelgia, kaip į galimybę parduoti automobilius į Ukrainą. Ir tikrai, ukrainiečiai tiesiog graibsto lietuvių parduodamos automobilius. Mūsų automobiliai nėra tokie brangūs, kaip kitose Europos šalyse, todėl nenuostabu, kad Ukrainoje jie tokie paklausūs.

Kokius automobilius renkasi ukrainiečiai?

Automobilius ukrainiečiai perka ne tik karui, bet ir sau. Tad nenuostabu, kad pasirinkimas yra gana platus. Tie, kurie ieško automobilių karui, atkreipia dėmesį į visureigius, kurių kaina svyruoja nuo 3 iki 15 tūkst. eurų. Perkantys automobilius sau yra linkę išleisti šiek tiek mažiau, daugelis renkasi automobilius, kurių kaina svyruotų nuo 4 iki 5 tūkst. eurų. Tačiau kai kurie ukrainiečiai dairosi ir į pigesnius automobilius.

Ar dėl didesnės automobilių paklausos kyla kainos?

Kadangi ukrainiečiai padidino automobilių pardavimus Lietuvoje, nenuostabu, kad kainos šiek tiek pakilo. Automobilių supirkimas į Ukrainą šiuo metu yra labai paklausus. Kadangi automobilį, ypač, pigesnį parduoti Lietuvoje šiuo metu yra gana paprasta, supirkėjai į tai žiūri kaip į galimybę daugiau uždirbti. Tačiau tuo pačiu nepamiršta ir klientų. Atsižvelgiant į tai, jog automobilių kainos kyla, vairuotojai, parduodantys automobilius supirkėjams, užsidirbti iš pardavimo gali daugiau. Tik nereikia pamiršti derėtis.

Kokie automobiliai labiausiai brango?

Kol kas šiek tiek pabrango daugelis automobilių, tačiau kai kurie pastebi, jog labiau pakilo apynaujų automobilių kainos.

Ar apsimoka pirkti automobilius šiuo metu?

Automobilių supirkimas į Ukrainą darosi vis populiaresnis, todėl nereikia stebėtis, jog ir kainos kyla. Tačiau, ar tai reiškia, jog lietuviams šiuo metu neapsimoka pirkti naujo automobilio? Tikrai ne. Deja, bet kol kas nesimato ženklų, jog galimi pokyčiai artimiausius metu. Priešingai, gali būti, jog kainos ne tik nekris greitu metu, bet tik brangs. Tad jei ketinate pirkti naują automobilį, turėtumėte ne laukti, kol mažės kainos, o pirkti dabar, kol kainos dar labiau nepabrango.

Kam parduoti automobilį: supirkėjams ar vairuotojams?

Kadangi automobilių paklausa kyla, daugeliui kyla klausimas, kam parduoti automobilius: supirkėjams ar vairuotojams? Parduodant automobilį supirkėjui nereikia nei gaišti laiko, nei dvejoti, ar pavyks automobilį parduoti. Tam tikra prasme galima sakyti, jog parduoti automobilį supirkėjui yra saugu. Tuo tarpu parduodant automobilį vairuotojui, teks ne tik išmokti derėtis, bet ir susikalbėti su pirkėjais. Visų pirma, ukrainiečiai automobilių ieško ne internete, bet turguose. Taigi, jei iki šiol neteko automobilių pardavinėti turguje, tuomet mažai tikėtina, jog pavyks tai sklandžiai padaryti. Nepamirškite, jog parduoti automobilį vis dar yra sudėtinga, kadangi reikia ne tik žinoti, kur parduoti, bet ir mokėti išvengti apgavysčių. Tie, kurie nori saugiai parduoti automobilį, turėtų kreiptis į supirkėjus.

Kaip paruošti automobilį supirkimui?

Tie, kurie nori automobilį parduoti greitai ir be jokių nesklandumų, turi suprasti, kad reikia ne tik rasti patikimą supirkėją, bet ir paruošti automobilį. Pateikiame naudingų patarimų, kaip tą padaryti:

  • Tinkamai paruošti automobilį ir pakelti jo kainą nėra sudėtinga. Visų pirma, automobilis turi atrodyti prižiūrėtas. Jei supirkėjui parodysite automobilį, kurio salonas bus netvarkingas ir prišiukšlintas, tai automatiškai sumažins kainą. Tad tie, kurie nori parduoti automobilį brangiau, turi pradėti nuo salono valymo. Nebūtinai reikia kreiptis į profesionalų valymą, gali skirti šiek tiek laiko ir nemokamai sutvarkyti automobilio saloną.

  • Sutvarkius saloną, gali pereiti prie automobilio išvaizdos. Jei atvešite purviną automobilį, nusiteikite, kad kaina kris. Automobilį reikia ne tik išvalyti iš vidaus, bet ir išorės. Nepamirškite, kad kiekvienas defektas, net ir nedidelis, mažina kainą. Jei nenorite mokėti pigiau, tuomet siūlome peržiūrėti nedidelius defektus ir juos sutvarkyti. Tą padaryti galima ne tik nebrangiai, bet ir greitai, tad neturėtų kilti nei rūpesčių, nei atimti laiko, o kainą tai tikrai pakels.

  • Pagalvokite, ar būtų galima sutvarkyti esančius defektus greitai ir be didelių išlaidų? Jei taip, tuomet galbūt verta juos sutvarkyti prieš pradedant pardavinėti automobilį? Neabejokite, kad automobilių supirkėjas žinos, kaip patikrinti automobilį, kad aptiktų kiekvieną gedimą, kuris, be abejo, mažins kainą. Tad tie, kurie nori parduoti automobilį už didesnę kainą, turėtų pasirūpinti nedideliais gedimais.

  • Pristatykite automobilį iš gerosios pusės ir nepamirškite, kad galite teikti kainos pasiūlymus. Jei matote, kad automobilių supirkėjas susidomėjo automobiliu, nelaukite, kol jis pasiūlys kainą, siūlykite patys, kiek norite už automobilį. Nepamirškite, kad jis gali norėti derėtis, todėl prie siūlomos kainos pridėkite dar nedidelę sumą, kad galėtumėte sutarti dėl pigesnės kainos, kuri ir bus ta kaina, kuri jums tiks.

  • Nepamirškite, kad automobilio supirkimo pagrindinis privalumas - automobilių supirkėjas pasirūpina reikiamų dokumentų sutvarkymu. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, jog už jus reikiamų dokumentų jis nesuras. Tad jei esate nusiteikęs parduoti automobilį greitai, negaiškite ir iš karto paruoškite reikiamus dokumentus, kurių prireiks automobilio supirkimo metu.

Kada baigsis visa ši situacija?

Nuo to laiko, kai buvo įvesti muito pakeitimai Ukrainoje, lietuviams pavyko parduoti daugiau nei keliolika tūkstančių automobilių. Tačiau kai kurie domisi, kaip ilgai tęsis ši situacija? Gal greitu metu ukrainiečiai nebevyks pirkti automobilių Lietuvoje ir pardavimai vėl sumažės? Šiuo metu įvesti palengvinimai leidžia jiems greitai įsigyti automobilius mūsų šalyje ir iš karto keliauti namo. Tad nenuostabu, jog Lietuvoje automobilių pardavimas tapo kur kas greitesnis. Tačiau bet kada įvestos lengvatos gali būti pakeistos, tuomet, vargu, ar ukrainiečiai vyks į mūsų šalį tokiais dideliais kiekiais ir pardavimai mažės. Tačiau, kaip jau visi žinome, kai kainos kyla, jog tai daro sparčiai, tačiau tai nereiškia, jog sumažėjus pirkimams, kainos leisis. Turbūt jos laikysis tokios, kokios yra dabar, neatsižvelgiant į tai, ar pardavimai mažės, ar didės.

Parduokite automobilį supirkėjams

Automobilių supirkimas į Ukrainą - tai puiki galimybė ne tik supirkėjams užsidirbti, bet ir automobilių savininkams. Kadangi yra didelė automobilių paklausa, vairuotojai turi galimybę seną automobilį parduoti brangiau ir užsidirbti.