Į ką atsižvelgti renkantis autodiagnostikos įrangą?

Žodis „autodiagnostika“ pastaraisiais metais linksniuojamas vis dažniau. Ir tai natūralu, mat automobilių parkas, kad ir nedideliais žingsneliais, bet jaunėja. O kuo naujesnė transporto priemonė, tuo daugiau joje techninių mazgų. Ir, beje, tie techniniai mazgai sudėtingesni, kompiuterizuoti. Kas nors sugedo? Nepakaks plaktuko.

Kai automobilis „užsiožiuoja“ ar kai prietaisų skydelyje užsidega kokia nors lemputė (pavyzdžiui, interneto forumuose plačiai aptariamas „Check engine“ ženklas), vykstama į servisą. Visgi vairuotojai vis dažniau atveria piniginę nuosavam autodiagnostikos skeneriui. Kokie šio pasirinkimo privalumai? Jų yra bent keletas – galimybė greitai išsiaiškinti automobilį kamuojančius nesklandumus; gana nedidelė kai kurių įrenginių modelių kaina; nesudėtingas naudojimas; laiko taupymas.

Ar yra optimaliausias produkto variantas?

Jei jau domitės autodiagnostikos įranga ir svarstote, ar verta ją įsigyti, neabejotinai norite atrasti optimaliausią variantą. Bet ar toks egzistuoja?

Du skirtingi dalykai – įrenginio naudojimas savo reikmėms ir autoserviso veikla. Štai rekomendacijos įsigyti žinomą ir patikimą „Bosch“ kompanijos prietaisą skamba patraukliai. Su kokybe siejamo gamintojo produktai yra itin efektyvūs, puikiai vertinami, bet... įkainoti ne dešimtimis ir ne šimtais eurų. Už tokį įrenginį tektų pakloti vieną kitą tūkstantį. Jei turite automobilių servisą, tai yra dėmesio verta investicija, bet kitu atveju sprendimas finansiškai nelabai pagrindžiamas.

Tačiau rinkoje gausu produktų, skirtų pavieniams vartotojams. Tikriausiai girdėjote ELM vardą. Šie nedideli, bet naudingų funkcijų nestokojantys prietaisai siūlomi pigiai (kainos apsistojusios vieno nulio zonoje).

Į ką atsižvelgti perkant?

Pora svarbių punktų:

  • Ar įrenginys suderinamas su jūsų automobiliu? Jei taip, nepamirškite pasidomėti, ar jūsų mašina ne per sena (paprastai būna nurodyta, jog įranga tinka automobiliams, pagamintiems nuo tam tikrų metų).

  • Ar įrenginys veikia „savarankiškai“, ar jį reikia prijungti prie kompiuterio? Jei reikalingas kompiuteris, privalu atsižvelgti, su kokiomis operacinėmis sistemomis autodiagnostikos prietaisas sąveikauja.

Jei nėra pateikta aktualios informacijos, pasiteiraukite pardavėjo, nes tikrai nenorite nusivilti pirkiniu.

Ką galima nuveikti įsigijus?

Priklausomai nuo konkretaus įrenginio, funkcijos gali skirtis, tačiau jas įmanoma suklasifikuoti į šiuos tipus: bendrų parametrų sužinojimas (pavyzdžiui, apsukos, aušinimo skysčio temperatūra) ir klaidų nuskaitymas bei ištrynimas.

Įranga dažnai giriama dėl paprastos priežasties: ją pasitelkus randami atsakymai, kodėl mašina nevažiuoja taip, kaip turėtų.

Apibendrinkime

  • Automobiliai vis modernesni, tad ir priežiūra reikalauja šiuolaikiškų priemonių.

  • Optimalų diagnostinio skenerio variantą gali atrasti tiek autoservisai, tiek pavieniai vartotojai.

  • Perkant verčiau neskubėti, kad neliktumėte „ant ledo“.