Kaip patikrinti ar automobilis vogtas?

Kaip patikrinti ar automobilis vogtas?

Naudotos transporto priemonės pirkimas – natūrali praktika Lietuvoje. Ir nors atrodo, kad dominuojant būtent dėvėtų transporto priemonių pirkimui turėtų būti paprasčiau atpažinti netvarkingą arba dar blogiau – vogtą transporto priemonę, visgi, kartais žmonių skundžiasi, kad nuvykus į Regitrą tenka susidurti su nemalonia tiesa – automobilis vogtas.

Ar transporto priemonė nėra areštuota?

Kadangi šiais laikais transporto priemonės pirkimo ir pardavimo derybos labai dažnai vyksta internetu – dažnas net nesusižinojęs smulkmenų apie transporto priemonę, tinkamai jos apžiūrėjęs perka. Tai – blogas žingsnis, kadangi kuo daugiau žinosite apie mašiną – tuo didesnė tikimybė, kad įsigysite tai, ką planavote. Svarbu susižinoti, ar transporto priemonė nėra areštuota arba įkeista, o tai galite padaryti ČIA.

Ar transporto priemonė nėra ieškoma policijos?

Taip pat labai paprastai galite susižinoti, ar norima transporto priemonė nėra ieškoma policijos. Tai galite padaryti ČIA.

Ar transporto priemonė neieškoma užsienyje?

Taip pat reikia nepamiršti įvertinti ir tai, ar Jūsų planuojama pirkti transporto priemonė nėra ieškoma  policijos užsienyje. Patikrinti informaciją galima viešai prieinamose valstybių regitrose. Valstybių regitrų sąrašą galite rasti ČIA.

Ar tinkamai pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis?

Perkant transporto priemonę daug dėmesio reikia skirti ir pirkimo-pardavimo sutarčiai, kadangi tai yra svarbiausias dokumentas, kuris analizuojamas iškilus kokiems nors nesklandumams. Būtinai perskaitykite kiekvieną smulkmeną, įvertinkite kiekvieną detalę. Pirkimo-pardavimo sutartį galite rasti ČIA. Tai – detali ir universali forma, kurioje išskiriami pagrindiniai niuansai.

Nepamirškite sutartyje nurodyti kaip perdavėte pinigus. Bankiniai pavedimai matomi, tačiau jeigu mokėsite grynais – ateityje dėl to gali kilti neskalnumų, kadangi pardavėjas gali teigti, kad pinigų jis negavo.

Ar stelbimas apie apie transporto priemonę yra viešas?

Būtinai pirkdami transporto priemonę išsaugokite skelbimą, kuriame nurodoma parduodama transporto priemonė, jos trūkumai, visos charakteristikos ir panašiai. Tai tampa įrodymu, kad neatitikus transporto priemonės kokybei pirkėjas gali reikšti pretenzijas. Jeigu perkate transporto priemonę, kuri parduodama be oficialaus skelbimo – rizikuojate.

Svarbiausia įvertinti kuo daugiau detalių. Tuomet mašina atitiks Jūsų lūkesčius.