Kaip prižiūrėti automobilį, kad net po dešimtme io jis atrodytų ir važiuotų tarsi naujas?

Kiekvienas iš mūsų nori, kad turimas automobilis kuo ilgiau atrodytų tarsi naujas bei riedėtų atitinkamai. Automobilių priežiūros specialistai išskiria keletą svarbiausių aspektų, kurių laikantis galima labai ilgai išlaikyti nepriekaištingą automobilio būklę. Kviečiame su jais susipažinti šiame straipsnyje.

Laikykite savo automobilį uždengtą

Laikydami automobilį atokiau nuo saulės spindulių, medžių ir paukščių, galite padėti automobilio dažams ir salonui išlikti geros būklės. Ekstremalios oro sąlygos, kenksminga saulės spinduliuotė ir gamta gali pakenkti jūsų automobiliui. Galbūt reguliariai plaunate automobilį ir naudojate plastikinių bei guminių automobilio dalių apsaugai skirtas priemones, tačiau išorinė automobilio apsaugai skirta danga taip pat yra svarbi. Taigi, kai nenaudojate automobilio, laikykite jį uždengtą ir stenkitės jį laikyti garaže.

Nuvalykite priekinį stiklą ir pakeiskite valytuvus

Nešvarus priekinis stiklas neleis jums gerai matyti ir taip sukels nepatogumų. Reguliariai jų nevalant gali pablogėti matymas, o kartais dėl jų gali įvykti ir nelaimingų nutikimų. Kad vairavimas būtų saugus, vairuotojas turi gerai matyti kelią. Jei nevalysite automobilio priekinių stiklų, kaupsis nešvarumai ir dalelės, kurios gali subraižyti priekinį stiklą, kai naudosite valytuvus. Artėjant lietingam sezonui patikrinkite valytuvus ir, jei reikia, juos pakeiskite. Jei naudosite sugadintus valytuvus, jūsų automobilio stiklas gali būti įbrėžtas ir trukdyti matymui, todėl gali tekti keisti visą priekinį stiklą.

Reguliariai tikrinkite skysčius

Įpraskite tikrinti automobilio skysčius kartu su padangomis. Kai variklis atvėsta, atidarykite variklio dangtį ir išimkite tepalo matuoklį. Kruopščiai nuvalykite matuoklį ir vėl jį įdėkite atgal. Kai dabar jį ištrauksite, pastebėsite, kad alyva yra iki tam tikro lygio. Todėl patikrinkite ir įsitikinkite, kad alyvos lygis yra pakankamas. Be to, reguliariai keiskite alyvą. Tai darydami taip pat patikrinkite vairo stiprintuvo skysčio lygį, žarnas ir diržus, ar nėra nusidėvėjimo požymių. Be to, pašildę automobilį patikrinkite transmisijos skysčio lygį.

Patikrinkite variklio aušinimo skysčio lygį

Nors variklyje yra alyvos, kuri padeda sumažinti trintį tarp judančių dalių ir neleidžia varikliui įkaisti daug greičiau, jūsų varikliui taip pat reikia sistemos, kuri padėtų atsikratyti šios susidariusios šilumos. Būtent tam reikalinga jūsų automobilio radiatoriaus funkcija, o jam tiekiamas skystis yra jūsų variklio aušinimo skystis. Jei aušinimo skysčio rezervuare trūksta arba jo nėra, variklio šiluma nebus išsklaidyta į aplinką. Dėl to jūsų automobilio variklis gali perkaisti. Prieš pradėdami važiuoti, turite patikrinti variklio aušinimo skysčio lygį - tai yra jūsų automobilio techninės priežiūros sąrašo dalis. Šiandien dauguma automobilių turi aušinimo skysčio rezervuarus, kurie yra permatomi, o ant skydelio yra atitinkamos lygio žymos. Net neatidarydami rezervuaro dangtelio, turėtumėte vizualiai patikrinti, ar jame trūksta aušinimo skysčio, ar ne.

Vaškuokite savo automobilį

Kas šešis mėnesius po automobilio plovimo vašku ištepę automobilį ne tik išlaikysite jį blizgantį, bet ir padėsite sumažinti rūdžių atsiradimo tikimybę bei palaikyti gerą dažų būklę. Dirgikliai, tokie kaip dulkės, smėlis ir druska, gali kauptis ant automobilio kėbulo, o aplinkos veiksniai, tokie kaip ozonas ir ultravioletiniai spinduliai, gali sukelti mikroskopinius pažeidimus. Ta

iau vaškavimas gali padėti prailginti dažų tarnavimo laiką ir iki minimumo sumažinti šią žalą, nes sudaro apsauginį sluoksnį.

Pakeiskite automobilio salono oro filtrą

Jei turite šeimos narį, kuris yra gana alergiškas dulkėms ir kitoms ore esančioms dalelėms, tuomet jokiu būdu neturėtumėte reguliariai keisti savo automobilio salono oro filtro. Tai vienas iš paprasčiausių būdų užtikrinti, kad automobilio salone visiems būtų saugu ir patogu. Salono oro filtrą rekomenduojama keisti kas 12 mėnesių arba nuvažiavus 10 000 - 15 000 km, atsižvelgiant į tai, kas įvyks anksčiau. Norėdami sužinoti rekomenduojamą oro filtro keitimo grafiką, galite pasinaudoti automobilio gamintojo vadovu. Tikslenius duomenis apie konkretų automobilį galima gauti atlikus VIN patikrą. Dažnai prie automobilio istorijos ataskaitos papildomai būna pateikiama ir informacija kokius filtrus reikia pakeisti, atsižvelgiant į automobilio ridą.

Patikrinkite kondicionieriaus šaldymo skysčio lygį

Prieš pradedant bet kokią su kondicionieriumi susijusią užduotį, svarbu žinoti, kokio šaldymo skysčio jums reikia. Svarbu, kad oro kondicionieriuje būtų tinkamas šaldymo skysčio lygis, jei norite, jog jūsų automobilyje kondicionierius veiktų kaip įmanoma veiksmingiau. Jei jūsų automobilio oro kondicionierius nepučia šalto oro arba iš variklio srities sklinda spragsėjimo garsas, greičiausiai reikia papildyti įrenginio talpą. Tinkamai veikiantis kondicionierius ne tik užtikrins didesnį komfortą automobilio keleiviams, bet ir yra labai puikus automobilio techninės priežiūros patarimas.

Kreipkitės į automobilių ekspertus

Nors kai kuriuos dalykus automobilyje galite sutvarkyti patys, būna atvejų, kai automobilio būklė reikalauja profesionalių žinių. Taigi, tokiais atvejais nedelsdami nuvežkite savo automobilį į patikimą autoservisą. Gera praktika - saugoti bet kokio remonto paslaugų kvitus. Nors VIN patikra potencialiems pirkėjams gali pateikti daug naudingos informacijos apie automobilį, kai norėsite parduoti savo transporto priemonę, jūsų turimi tikslūs techninės priežiūros įrašai gali padidinti automobilio vertę potencialių pirkėjų akyse.

Taigi, kai kalbama apie automobilio techninę priežiūrą, viskas nėra labai sudėtinga. Jūsų automobiliu tiesiog reikia tinkamai rūpintis, kad jo tarnavimo laikas pailgėtų. Be to, už puikią jo būklę galiausiai galėsite gauti ir didesnę kainą.