Kokia tikroji planuojamo įsigyti automobilio rida?

Kokia tikroji planuojamo įsigyti automobilio rida?

Besidomintys automobilių pardavimo rinka juokiasi, jog kone pusė Lietuvoje parduodamų naudotų, apie 10 metų senumo, iš užsienio importuotų transporto priemonių yra su ne didesne nei 180-200 tūkst kilometrų rida. Kaip tai įmanoma? Dažniausiai iš užsienio importuojamų automobilių rida yra „pakoreguota“ atvykus į Lietuvą arba kalbant be užuolankų - suklastota. Taip siekiama paprasčiausiai pakelti automobilio vertę. Todėl pirkėjams kyla klausimas – kaip sužinoti tikrąją automobilio ridą ir nepermokėti?

Žinoma, itin sunku tiesiog žvelgiant į automobilį nustatyti ar rida yra teisinga. Viskas priklauso nuo to, kas ir kiek vairavo automobilį. Juk žmogus automobiliu kasdien vykstantis į darbą ir atgal ir kartą per savaitę į parduotuvę nuvažiuos išties nedaug. Tuo tarpu žmogus kiekvieną savaitgalį vykstantis į gamtą ar atostogų su automobiliu po Europą, nuvažiuos gerokai daugiau kilometrų. O jei automobiliu važinėjo kokios nors srities konsultantas nuolat „zujantis“ po miestą ir užmiestį, tuomet skaičius tikrai gali būti kosminis. Taigi, realiai negali žinoti kas su tuo automobiliu buvo daroma ir kiek juo važinėjama, jei to nepasako pirkėjas.

Vienas realiausių variantų išsiaiškinti tikrąją automobilio ridą, yra kreiptis į parduodamo automobilio markės atstovą Lietuvoje. Tam tereikia turėti automobilio kėbulo numerį (VIN). Pagal jį, atstovai gali atsekti automobilį ir sužinoti, kokia buvo rida paskutinio techninio patikrinimo metu. Kadangi daugelio naujų automobilių garantija yra nuo 5 iki 7 metų, tuo metu vairuotojai sąžiningai nustatytu metu vyksta į oficialius aptarnavimo centrus, todėl šie turi visus automobilio duomenis, tame tarpe ir ridos.

Antras, ne mažiau efektyvus nei pirmasis, yra patikrinti automobilį pagal jo VIN numerį portale autodna.lt – jei automobilis buvo prižiūrimas ir jo duomenys yra specialiose duomenų bazėse, tuomet jo ridą tikrai sužinosite.

Kitas būdas – pabūti „sekliais morkomis“. Jei perkate retesnės markės automobilį ir žinote iš kokios šalies jis importuotas, galite paieškoti šio parduodamo automobilio tos šalies el.skelbimų lentose ar aukcionuose. Jei turite laiko ir esate atkaklus – didelė tikimybė, jog rasite automobilio skelbimą su visais jo duomenimis.

Ir pabaigai, rekomenduojame nenumoti ranka į ridos duomenis. Tai ne vien svarbu dėl automobilio vertės ir rizikos permokėti, bet ir dėl draudimo. Patekus į eismo įvykį ir po automobilio patikros paaiškėjus, jog rida buvo suklastota, draudimo bendrovė turi teisę iki 15 proc. sumažinti draudimo išmoką. Tai puiki paskata pasitikrinti automobilio ridą.