Kompensacija perkant naują arba naudotą elektromobilį

Siekiantiems sutaupyti, tačiau mėgautis komfortabiliu gyvenimu – geros naujienos, kadangi įsigaliojo Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2020 m. sąmatą detalizuojantis planas. Jo tikslas yra suteikti paramą fiziniams bei juridiniams asmenims įvairiose sferose.

Didžiausias dėmesys yra skiriamas kompleksinėms priemonėms, kurių tikslas yra sumažinti į aplinką išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Priemonių daug, jos skirtingos ir su jomis buvo galima susipažinti nuo 2020-ųjų metų II ketvirčio. Informacija skelbiama Aplinkos projektų valdymo agentūros internetinėje svetainėje.

Pačios pirmos paramos yra teikiamos fiziniams arba juridiniams asmenims, kurie nori įsigyti elektra varomą transporto priemonę arba siekia modernizuoti gyvenamą būstą. Prašymai turi būti teikiami per APVIS  sistemą. Jie yra priimami nuo 2020 m. balandžio 20 d.

Detalūs reikalavimai, kuriuos turi atitikti pretendentai, yra keliami: „Elektromobilių įsigijimo fiziniams asmenims skatinimas“ kompensacinių išmokų tvarkos apraše.

Susipažinkite kuo detaliau, įvertinkite savo galimybes ir teikite kandidatūrą, kuri gali padėti gyventi ne tik ekologiškiau, tačiau ir svarbiausia – sutaupyti.

Teikiamos elektromobilio kompensacijos dydis pareiškėjui yra:

1.      2 000 eurų tokiu atveju, jeigu buvo perkamas naudotas elektromobilis. Jo pirmoji registracijos data arba modelio metai turi būti ne senesni nei 2015 m. kovo 13 d. Lietuvoje elektromobilio registracijos data turi būti ne ankstesnė nei 2020 m. kovo 13 d.;

2.    4 000 eurų kompensacija elektromobiliams teikiama tokiu atveju, kai pirmoji registracijos data arba mašinos išleidimo data bei registracijos data Lietuvoje yra ne ankstesnė nei 2020 m. kovo 13 d.;

3.    1 000 eurų kompensacija teikiama tokiu atveju, jeigu sena transporto priemonė (kuri atitinka keliamus reikalavimus) yra tinkamai utilizuota.

Taip pat teikiama kompensacija ne tik elektromobiliams, tačiau ir gyvenamojo namo modernizavimui. Parama gali pasinaudoti gyventojai, kurie valdo vieno arba dviejų butų namą. Jo statyba turi būti užbaigta, įregistruota Nekilnojamojo turto registre (pastato baigtumas turi siekti 100 %).

Modernizavus namą yra pasiekiama ne mažesnė nei B energetinio naudingumo klasė. Tikslas yra sumažinti šilumos energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau nei 40 %.

Galimas finansavimo būdas suteikiamas:

 • Stogui: jo šiltinimui bei dangos keitimui.

 • Stogo šiltinimui kartu su dangos pakeitimu.

 • Stogo perdangos apšiltinimui (tačiau be dangos keitimo).

 • Stogo perdangos apšiltinimui (kartu su dangos keitimu).

 • Radiatorinės sistemos įrengimui.

 • Grindinės šildymo sistemos įrengimui.

 • Suteikiama parama sienų bei cokolių šiltinimui.

 • Grindų, kurios yra virš rūsio, apšiltinimas.

 • Grindų, kurios ant grunto, apšiltinimas.

 • Kompensaciją langų keitimui.

 • Kompensacija lauko bei tambūro durų ir vartų keitimui.

 • Siekiant įsidiegti rekuperacinę sistemą.

Maksimalus kompensacijos kiekis vienam asmeniui siekia iki 14 500 Eur. Keliamus reikalavimus kompensacijai gauti galite rasti Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų teikimo fiziniams asmenims vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimui (modernizavimui) tvarkos apraše.