Naudotų padangų pridavimas. Kur nemokamai priduoti senas padangas ?

Senų padangų pridavimas

Naudotų padangų utilizavimas gyventojams kartais tampa tikras galvos skausmas. Nors iš tikro nėra taip sunku priduoti senas automobilio padangas nemokamai.

Štai trys legalūs būdai kaip "atsikratyti" nebenaudojamomis padangomis.

1. Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės

Prasidėjus padangų keitimo sezonui, aplinkos ministerija ispėja, kad nebetinkamos naudoti padangos yra aplinką teršiančios ir jų nevalia utilizuoti netinkamai. Gyventojai senas padangas gali atvežti į didelių gabaritų atliekų aikšteles. Aikštelių sąrašas

2. Padangas atiduoti pardavėjams

Visas senas automobilio padangas privalo priimti visi padangų pardavėjai nemokamai. Pavyzdžiui jeigu Jūs perkate 4 naujas padangas tai pardavėjas privalo priimti Jūsų senas 4 automobilio padangas.

3. Padangų montavimo vietose 

Taip pat pasikeitus senas padangas naujomis, visas senas automobilio padangas privalo surinkti ir utilizuoti padangas permontaves servisas ar tokias paslaugas teikianti įmonė.

Jeigu atsisakoma priimti nebetinkamas naudoti padangas teisės aktuose nustatyta tvarka prašome pranešti Aplinkos apsaugos dapartamentui prie aplinkos ministerijos. Bauda už atsisakyma priimti padangas juridiniams asmenims 450 - 850eur. Už pakartotinį pažeidimą 850 - 1700eur. 

Atsikratę padangų nesilaikant teisės aktuose nustatytos  tvarkos už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus aplinkai padarytai žalai atlyginti ir nuo 30 iki 90 eurų baudą.