Kada reikia mokėti mokesčius pardavus automobilį?

automobilio pardavimo deklaravimas

Ne visi žino, tačiau pardavus transporto priemonę gali tekti sumokėti mokesčius valstybei. Ir jokio skirtumo, ar esate fizinis asmuo, ar supirkėjas. Daugelis galvoja, kad mokesčius moka tik tie, kurie ver

iasi nuolatiniais pardavimais, komercine veikla. Tai nėra visiškai tiesa ir šiame straipsnyje bandysime aptarti svarbiausius automobilio apmokestinimo niuansus.

Kaip apskaičiuojama mokėtina suma?

Mokėtiną mokesčių sumą apskaičiuoja VMI. Apskritai VMI automobilio pardavimas yra apmokestinamas remiantis ta suma, kuri yra nurodyta pirkimo-pardavimo akte. Dėl to labai svarbu nenaudoti jokių „maklių“ ir rašyti tikslią sumą. Dažnai pardavėjai nori įrašyti mažesnę, kad mokesčiai būtų mažesni. Tačiau ateityje tai gali sukelti problemų, tad viską reikia daryti tiksliai, kaip ir sutarėte.

VMI gauna automobilio duomenis, tiksliau sumą, iš Regitros, tad viskas – aiškiai, sistemingai, legaliai ir tiksliai.

Mokesčiai pardavus automobilį – tik atitikus sąlygas

Mokesčiai turi būti mokami tik tokiu atveju, jeigu atitinkamos dvi sąlygos.

  1. Mokesčiai taikomi tik tokiu atveju, jeigu transporto priemonė yra parduodama pelningai. Taigi, jos pardavimo kaina viršija pirkimo kainą.

  2. Tokiu atveju, kai nėra praėję trys metai nuo parduodamos transporto priemonės pirkimo.

Jeigu kuri nors iš šių sąlygų nėra įgyvendinama – mokesčiai neturi būti mokami.

Pardaviau automobilį – kiek mokėti?

Kaip jau minėjome, mokesčiai mokami priklausomai nuo parduotos transporto priemonės sumos, taigi, kiek pavyko uždirbti. Mokestinė prievolė yra 15 procentų.

Taigi, jeigu automobilis buvo parduodamas už mažesnę sumą nei buvo pirktas – tokiu atveju mokesčio mokėti neteks. O jeigu gerinote mašiną ir dėl to norite ją parduoti daugiau – 15 procentų sumokėti reikia.

Tiesa, atkreipkite dėmesį į tai, kad mokesčiai yra mokami nuo pelno, o ne pardavimo kainos. Taigi, dar mažesni nei daugeliui atrodo iš pat pradžių. Fiziniams asmenims retai tenka mokėti šį mokestį. Dažniausiai su juo susiduria automobilio supirkėjai.

Pavyzdžiui, jeigu mašiną įsigijote už 1 000 eurų, o nepraėjus trims metams ją pardavėte už 2 000 eurų, tai rodo, kad 15 proc. mokestį teks mokėti tik nuo uždirbto pelno. Taigi, nuo uždirbtų 1 000 eurų reikės sumokėti 150 eurų mokesčių.

Regitra pardaviau automobilį: ką daryti?

Jeigu Jums kyla klausimas: „Pardaviau automobilį kaip išregistruoti“ – visą informaciją galite rasti Regitros puslapyje. Viskas labai paprasta ir automatizuota, svarbiausia laikytis terminų, kadangi tiek išregistravimui, tiek kitų dokumentų tvarkymui yra paskirtas tam tikras dienų skaičius.

Buvęs automobilio savininkas per 15 kalendorinių dienų nuo pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo dienos turi pranešti Regitrai apie jos pardavimą. Tokiu atveju įsigijęs asmuo per 10 dienų gali jį įregistruoti savo vardu.

Pardavėjų gudrybės

Jeigu esate ne pardavėjas, tačiau pirkėjas, turbūt teko išgirsti istorijų, kad kartais pardavėjai prašo užrašyti mažesnę automobilio pardavimo kainą. Štai būtent tokiu atveju jie ir tikisi išvengti šio mokesčio.

Pirkėjas neturėtų susivilioti šią galimybe, kadangi vėliau norėdamas parduoti tą pačią transporto priemonę ir nurodęs realią jos vertę – pats turės mokėti mokesčius. Žinoma, kad labai dažnai pirkėjai negalvoja apie tai, kad mašina jiems bus reikalinga trumpiau nei tris metus. Tačiau gyvenime nutinka visaip ir kad pajamų deklaravimas pardavus automobilį jums nereikštų mokesčių – visada viską darykite legaliai ir pagal įstatymus.

Kada mokėti mokesčius?

Automobilio pardavimo deklaravimas VMI yra atliekamas tuo pat metu, kai ir deklaruojami kiti mokesčiai. Taigi, iki gegužės 2 dienos. Per MANO VMI patogiausia ir yra susimokėti mokesčius, kadangi sistema automatiškai paruošia formą, nukreipia į mokėjimą, tad viskas labai paprasta ir patogu, bus galima išvengti klaidų.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad Regitra nevertina, ar sumokama automobilio pardavimo kaina yra racionali. Tai atlieka VMI.